Organization Calendar (London Badgers)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJun 25, 2017-Jul 15, 2017Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jun 25Jun 26Jun 27Jun 28Jun 29Jun 30Jul 01
13U Badgers - Cap Classic Tournament
11U Badgers - Mississauga North
12U Badgers - Brantford Tournament
13U Badgers
12:00 PM
@ Kitchener Panthers
14U Badgers
12:00 PM
@ Windsor Selects 15U
15U Badgers
1:00 PM
@ Tillsonburg Otters
14U Badgers
2:30 PM
@ Windsor Selects 15U
11U Badgers
5:30 PM-7:30 PM
Practice
14U Badgers
6:30 PM
@ Exeter Express
11U Badgers Tier 2
6:00 PM
@ Exeter Express
Earl Wagner [MOSQ20]
11U Badgers Tier 2
6:00 PM-7:00 PM
Cage BP
11U Badgers
6:00 PM
vs. London West Tincaps
Stronach #3 [MiPW21]
Ilderton Red Army Senior
7:30 PM
vs. Strathroy Royals
15U Badgers
6:00 PM
@ London West Tincaps
Labatt Park [Mid44]
13U Badgers
6:00 PM
vs. Guelph Royals
14U Badgers
6:00 PM-8:00 PM
Practice
Ilderton Red Army Senior
7:30 PM
vs. London 18U Badgers
18U Badgers
7:30 PM
@ Ilderton Red Army
12U Badgers
6:00 PM
@ Sarnia Braves PeeWee
Tecumseh [PW95]
13U Badgers
6:00 PM
@ Waterloo Tigers
15U Badgers
6:00 PM
vs. St. Thomas Cardinals
16U Badgers
7:00 PM
vs. London Tecumsehs
18U Badgers
7:30 PM
vs. London Lakeside
12U Badgers
5:00 PM-8:00 PM
Practice
14U Badgers
6:00 PM
@ Sarnia Braves
Errol Russell [Bant103]
11U Badgers Tier 2
6:00 PM
vs. Tillsonburg Otters
Stronach #3 [MOSQ54]
16U Badgers
7:30 PM
@ Brantford Red Sox 18U
14U Badgers
8:30 PM
@ Sarnia Braves
Errol Russell [Bant112]
18U Badgers
5:00 PM-6:00 PM
On-Field BP
12U Badgers
6:00 PM
vs. Newmarket
11U Badgers Tier 2
6:15 PM
@ Port Lambton Pirates
Ilderton Red Army Senior
7:30 PM
@ Exeter Express
12U Badgers
11:45 AM
vs. Barrie
Jul 02Jul 03Jul 04Jul 05Jul 06Jul 07Jul 08
13U Badgers - Cap Classic Tournament
11U Badgers - Mississauga North
12U Badgers - Brantford Tournament
18U Badgers - Cincy Flames
14U Badgers - Oakland U Futures Select (Rochester MI)
16U Badgers - Bowling Green State University Midwest Elite
15U Badgers - University of Michigan-The All Prospects Select Tournament
12U Badgers - Cedar Point Tournament
11U Badgers Tier 2 - Brantford Tournament
Ilderton Red Army Senior - Lakeside Invitational
11U Badgers
6:00 PM
vs. Dorchester Diamondbacks
Stronach #3 [MiPW17]
11U Badgers Tier 2
6:00 PM-7:00 PM
Cage BP
13U Badgers
6:00 PM
@ Waterloo Tigers
14U Badgers
6:00 PM-8:00 PM
Practice
12U Badgers
6:15 PM
@ Wyoming Wranglers
Canton [PW142]
Ilderton Red Army Senior
7:30 PM
vs. Oakridge Reds
12U Badgers
6:00 PM
@ London Tecumsehs
CNRA (1) [PW56]
15U Badgers
6:00 PM
vs. Tillsonburg Otters
14U Badgers
6:00 PM-8:00 PM
Practice
16U Badgers
7:00 PM
vs. Brantford Red Sox 18U
Ilderton Red Army Senior
7:30 PM
@ London Bulls
15U Badgers
11:15 AM
@ Lake Erie Warhawks
Chelsea High School - JV
15U Badgers
3:45 PM
@ Michigan Storm
Chelsea High School
13U Badgers
6:00 PM
@ Guelph Royals
11U Badgers Tier 2
6:00 PM
vs. Dorchester Diamondbacks
Stronach #3 [MOSQ49]
14U Badgers
10:15 AM
vs. Grossi Nationals
Macomb Community College- 10:25AM start [P6]
15U Badgers
1:30 PM
@ South Lyon Thunder
University of Michigan
14U Badgers
8:00 AM
vs. Peak Athletic Gators
Lake Orion High School- Varsity Field [P16]
15U Badgers
11:15 AM
@ LCB Legends Gold
Saline High School
11U Badgers
12:30 PM
@ Sarnia Braves
Tecumseh [MiPW58]
14U Badgers
12:45 PM
vs. JTB Tigers
Lake Orion High School- Varsity Field 12:50 game time start [P26]
11U Badgers
3:00 PM
vs. Sarnia Braves
Tecumseh [MiPW12]
Jul 09Jul 10Jul 11Jul 12Jul 13Jul 14Jul 15
18U Badgers - Cincy Flames
14U Badgers - Oakland U Futures Select (Rochester MI)
16U Badgers - Bowling Green State University Midwest Elite
15U Badgers - University of Michigan-The All Prospects Select Tournament
12U Badgers - Cedar Point Tournament
11U Badgers Tier 2 - Brantford Tournament
Ilderton Red Army Senior - Lakeside Invitational
16U Badgers - UIndy/Butler-16U Wood Bat National Championship
13U Badgers - Around The Horn Tournament
14U Badgers
12:45 PM
vs. Michigan Young Guns
Walled Lake Northern High School- 12:50 game time start [P36]
11U Badgers
6:00 PM-8:00 PM
Practice
11U Badgers Tier 2
6:00 PM-7:00 PM
Cage BP
11U Badgers
6:00 PM
vs. Dorchester Diamondbacks
Stronach #3 [MiPW13]
11U Badgers
6:00 PM
vs. LDBA Minor Peewee
15U Badgers
6:00 PM
@ North London Nationals Minor
12U Badgers
5:00 PM-8:00 PM
Practice
11U Badgers Tier 2
6:00 PM
@ Sarnia Braves
Tecumseh [MOSQ96]
13U Badgers
6:00 PM
vs. Brantford Red Sox
14U Badgers
6:00 PM-8:00 PM
Practice
18U Badgers
7:30 PM
@ Exeter Express
11U Badgers
8:30 PM
@ St. Thomas Cardinals
12U Badgers
6:00 PM
vs. London West Tincaps
15U Badgers
6:00 PM
vs. Ilderton Athletics Major
16U Badgers
7:00 PM
vs. Kitchener Panthers 18U
18U Badgers
7:30 PM
vs. London Oakridge Reds
Ilderton Red Army Senior
7:30 PM
@ Sarnia Braves
13U Badgers
8:15 PM
@ Ingersoll Ironbirds
11U Badgers Tier 2
6:00 PM
vs. Ingersoll Ironbirds
Stronach #3 [MOSQ51]
11U Badgers
6:00 PM
@ North London Nationals
12U Badgers
6:00 PM-7:30 PM
Practice
14U Badgers
6:30 PM
@ Exeter Express
18U Badgers
5:00 PM-6:00 PM
On-Field BP
Ilderton Red Army Senior
6:00 PM
vs. St.Thomas Tomcats
Ilderton Red Army Senior
8:00 PM
@ St.Thomas Tomcats
11U Badgers
10:00 AM-12:00 PM
Practice
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Social Networking
Follow Us On
Follow London Badgers on Twitter
- and -
Visit London Badgers on Facebook
- and -
Follow London Badgers on Instagram
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from londonbadgers.on.ca on Wednesday, June 28, 2017 at 6:43 PM